Wystawa pt. „Jubileusz 80-lecia Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Historia i teraźniejszość”

Dnia 10 października 2024 r. o godz. 10 została otwarta wystawa pt. „Jubileusz 80-lecia Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Historia i teraźniejszość”. Otwarcia wystawy dokonała Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni. Na otwarciu obecny był również Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Bartosz Sołowiej. Na uroczystości głos zabrała Dziekan dr hab. Iwona Puzio, prof. uczelni i prof. dr hab. Krzysztof Szkucik. Dr Paulina Studzińska-Jakim, Dyrektor Biblioteki Głównej UP w Lublinie opowiedziała o zebranych na wystawie eksponatach.

W uroczystości wzięli udział pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na wystawie można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów związanych z działalnością Wydziału Medycyny Weterynaryjnej m.in. dyplom z 1945 r., liczne fotografie, księgi i specjalistyczne narzędzia weterynaryjne. Wystawę przygotowali pracownicy Biblioteki Głównej UP w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Fot. Diana Brodziak