Biuro Projektów Międzynarodowych z przyjemnością informuje o rozstrzygnięciu pierwszego naboru wniosków o finansowanie mobilności zagranicznych pracowników naukowych w ramach strategii rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dalej: „UPL”) na potrzeby przygotowania do udziału w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

W ramach konkursu sfinansowanych zostanie 11 wyjazdów naszych pracowników, w tym 8 wyjazdów długoterminowych (kategoria B) oraz 3 krótkoterminowe (kategoria A):

• dr Małgorzata Ostrowska, Uniwersytet Boloński, Włochy (technologia żywności i żywienia)
  • dr inż. Patrycja Pochwatka, Uniwersytet Minho, Kampus Szkoły Inżynierskiej Azurem, Portugalia (inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka)
  • dr hab. Monika Skowrońska, prof. uczelni, Uniwersytet Lincoln, Centrum Badań Gleby i Środowiska (CSER), Nowa Zelandia (rolnictwo i ogrodnictwo)
  • dr inż. Paulina Kęska, Słowacki Uniwersytet Rolniczy w Nitrze, Wydział Ogrodnictwa i Inżynierii Krajobrazu, Słowacja (technologia żywności i żywienia)
  • dr inż. Jacek Wawrzykowski, Instytut Biologii Zwierząt Gospodarskich im. Leibniza, Niemcy (weterynaria)
  • wet. Bartłomiej Szymczak, Krajowa Rada ds. Badań, Instytut Biologii i Biotechnologii Rolnictwa, Włochy (weterynaria)
  • dr Joanna Sender, Uniwersytet Minnesota, Wydział Ekologii, Ewolucji i Zachowań, Stany Zjednoczone (nauki biologiczne)
  • dr hab. Mirosława Chwil, prof. uczelni, Uniwersytet Mendla w Brnie, Wydział Ogrodnictwa, Katedra Uprawy Warzyw i Kwiaciarstwa, Czechy (rolnictwo i ogrodnictwo)
  • dr Angelika Tkaczyk-Wlizło, Uniwersytet Federalny w Minas Gerais, Wydział Patologii Ogólnej, Brazylia (zootechnika i rybactwo)
  • dr Marta Krajewska oraz dr hab. Jacek Mazur, prof. uczelni, Słowacki Uniwersytet Rolniczy w Nitrze, Wydział Inżynierii, Słowacja (inżynieria mechaniczna, 2 wyjazdy)

Łączny budżet ww. mobilności to ponad 162 tysiące złotych.

Gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy do składania wniosków w kolejnym naborze, który zostanie ogłoszony jeszcze w lipcu!