Biuro Projektów Międzynarodowych z przyjemnością informuje o rozstrzygnięciu pierwszego naboru wniosków o finansowanie krótkoterminowych przyjazdów naukowców z zagranicy w ramach strategii rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dalej: „UPL”) na potrzeby przygotowania do udziału w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

W ramach konkursu sfinansowane zostaną wizyty czterech naukowców z zagranicy:

• Birger Svihus, Zakład Żywienia i Fizjologii Zwierząt Monogastrycznych, Norweski Uniwersytet Przyrodniczy, Norwegia (zootechnika i rybactwo)
  • dr Jürgen Zentek, Instytut Żywienia Zwierząt, Free University, Niemcy (zootechnika i rybactwo)
  • dr Iryna Kowal, Katedra Fizycznej, Analitycznej i Ogólnej Chemii Narodowego Uniwersytetu “Politechnika Lwowska” (inżynieria mechaniczna)
  • dr Marten Michaelis, Instytut Badawczy Biologii Zwierząt Gospodarskich, Niemcy (weterynaria)

Łączny budżet ww. mobilności to ponad 24 tysiące złotych.

Gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy do składania wniosków w kolejnym naborze, który zostanie ogłoszony jeszcze w lipcu!