W dniach 17- 23.10.2022 odbyła się wymiana studencka między polskim i niemieckim oddziałem IVSA. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Weterynarii z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie gościli studentów z Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Hanowerze.

Podczas tygodnia wymiany studenckiej IVSA przyszli lekarze weterynarii mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach zorganizowanych przez doktorów i profesorów naszej Uczelni. Były to między innymi zajęcia pokazowe z endoskopii królików, bronchoskopii psów czy operacji przeprowadzanych na małych ssakach. Studenci mieli możliwość poćwiczenia również swoich umiejętności z zakresu iniekcji okulistycznych oraz plastyki powiek u psów.

Wymiana studencka to jednak nie tylko warsztaty. Studenci zwiedzili Stare Miasto, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku, a także Muzeum Cebularza, gdzie mogli sami wykonać i zjeść regionalny przysmak. Wizyta w polskich restauracjach pozwoliła poznać zagranicznym gościom zarówno polską kuchnię jak i polskie zwyczaje. Pierogi i kompot zrobiły największe wrażenie.

Dodatkowo odbyła się również jednodniowa wycieczka do Warszawy, która nie mogła obejść się bez spróbowania czekolady Wedla, spaceru po Starówce oraz wizyty w punkcie widokowym Pałacu Kultury. Już w grudniu, nasi studenci wyjadą do Niemiec by uczyć się od tamtejszych lekarzy, a także poznać kulturę i obyczaje tego kraju.

Tekst i zdjęcia: Kinga Jeziorska
studentka V roku kierunku medycyny weterynaryjnej