Alpaki w Polsce – pomiędzy Nauką a Praktyką
OGÓLNPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA
Alpaki w Polsce – pomiędzy Nauką a Praktyką
Lublin, 16-17 marca 2024
Organizator:
Katedra Etologii Zwierząt i Łowiectwa, Zakład Etologii Zwierząt – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Współorganizator:
Instytut Żywienia Zwierząt i Bromatologii – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Patronat:
Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
Szanowni Państwo mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 16-17 marca 2024 roku w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Celem planowanej konferencji jest spotkanie hodowców alpak i naukowców z różnych regionów Polski zajmujących się tematyką rozwoju chowu i hodowli alpak w Polsce. Główną ideą, jaka przyświeca konferencji jest prezentacja możliwości praktycznego zastosowania badań naukowych dotyczących alpak i ogółem wielbłądowatych oraz integracja środowisk. Konferencja będzie również doskonałą okazją do przedyskutowania zakresu dotychczas posiadanej wiedzy dotyczącej poszczególnych problemów związanych z chowem i hodowlą alpak, zarówno w ujęciu gospodarczym, jak i społecznym, kulturowym oraz prawnym. Na konferencję zostali zaproszeni prelegenci z kraju i prelegent zza granicy – prof. dr med. vet. Thomas Wittek (University of Veterinary Medicine, Vienna, Austria), lekarz weterynarii zajmujący się wielbłądowatymi i organizator grudniowej konferencji South America Camelid Congress Vienna 2023.
Organizatorzy wyrażają nadzieję, że zaproponowana tematyka konferencji zainteresuje szereg osób z wielu hodowli jak i różnych ośrodków naukowych w Polsce. W naszej konferencji dużą wagę przyłożyliśmy do możliwości wymiany doświadczeń i dyskusji, zatem oprócz wystąpień prelegentów zaplanowany został panel dyskusyjny oraz kolację sprzyjającą wzajemnej integracji. Wierzymy, że ułatwi to zacieśnianie więzi owocujących później współpracą i dążeniem do osiągnięcia wspólnych celów.
Zgłoszenia przez formularz rejestracyjny należy przesłać najpóźniej do 9 marca 2024 roku.
Więcej informacji na stronie konferencji.