Developing 21st Century Skills

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

zapraszają

na VIII Konferencję Metodyczną

dla nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego

Developing 21st Century Skills

18 stycznia 2013 r. (piątek), godz. 10:30

Lublin, AGRO II, ul. Akademicka 15, sala 101

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom nauczycieli języków obcych budujących swoje doświadczenie zawodowe, starających się o awans zawodowy i doświadczonych po wielu latach pracy z młodzieżą, zorganizowaliśmy dla Państwa konferencję metodyczną   “Developing 21st Century Skills”.

Żyjemy i pracujemy w dobie cyfryzacji, uczymy pokolenie cyfrowe, tzw. „digital natives”, wykorzystujemy nowe sposoby uczenia się i nauczania, nowe możliwości kontaktów międzyludzkich. Cyfrowa szkoła jest inna od szkoły, którą ukończyliśmy kilka, czy kilkanaście lat temu. Spędzając swój czas googlując, blogując, na Facebooku, lub w chatroomie, robiąc zadania na zasadzie „kopiuj-wklej”, nasi uczniowie boją się bezpośredniego kontaktu i rozmowy „twarzą w twarz” i nie umieją korzystać z innych źródeł niż przeciążony informacją Internet. A jednak nadal sprawność mówienia jest miarą naszych umiejętności językowych, a tekst (w wersji elektronicznej, czy też papierowej) pozostaje nadal głównym narzędziem pracy. Egzaminy i sprawdziany, które zdają nasi uczniowie nadal testują sprawności oparte na słowie (pisanym lub mówionym). Mamy nadzieję, że pomożemy Państwu znaleźć odpowiedzi na niektóre nurtujące nas pytania.

W ramach konferencji będą mogli Państwo:

posłuchać doświadczonych prezenterów,

wymienić doświadczenia z innymi nauczycielami, koleżankami i kolegami,

porozmawiać z przedstawicielami wydawnictw językowych i zapoznać się z ofertą wydawniczą dostępną na rynku

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty uczestnictwa.  Rejestracja wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 16.01.2013 poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Grażyna Roguska                                                                                              Sławomir Nowikowski

Kierownik SPNJO UP                                                                                    IATEFL PL Region Lublin

698 611 365                                                                                                      601 219 456

POBIERZ PLAKAT