28 października 2022 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się wręczenie okolicznościowych dyplomów dla laureatów projektów: „Interprojekt” oraz  „Staż za miedzą”.

W spotkaniu uczestniczyło 73 naukowców z czterech lubelskich uczelni, wchodzących w skład Związku Uczelni Lubelskich: Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Inicjatorami projektu są: prof. dr hab. inż. Wojciech Franus, prof. dr hab. Wiesław I. Gruszecki, dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni oraz prof. dr hab. n. med. Andrzej Stepulak.

„Interprojekt” polega na zbudowaniu interdyscyplinarnych zespołów o charakterze naukowo-dydaktycznym na okres do 18 miesięcy. Badania powinny być prowadzone min. w 2 dyscyplinach i rozliczane wspólną publikacją.

„Staż za miedzą” to konkurs dedykowany naukowcom, którzy planują odbyć staż naukowy w jednej z uczelni wchodzących w skład ZUL, mający na celu rozpoczęcie lub kontynuację badań naukowych lub prac badawczo-rozwojowych. Ma on wzmocnić efekt synergii pomiędzy uczelniami członkowskimi.

Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska /DRiP/UP