Wnioski Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wśród zwycięzców konkursu “Lublin Akademicki”

Rozstrzygnięto IV edycję Programu Lublin Akademicki, w którym złożonych zostało 60 wniosków. Spośród nich wybrano 11 projektów, które otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 101 000 zł brutto. Wśród “jedenastki” znalazły się 3 projekty autorstwa UP w Lublinie.

logo lublin akademickiCelem projektu jest promocja oraz wsparcie inicjatyw akademickich, realizowanych na terenie miasta.
W ramach konkursu możliwe było zgłoszenie przedsięwzięć mających na celu rozwój potencjału akademickiego Lublina, w tym m.in. konferencji, konkursów akademickich, projektów studenckich
i doktoranckich, czy też działań integrujących studentów uczelni ze społecznością lokalną.

Lista wniosków, które zostaną dofinansowane przez Europejską Stolicę Młodzieży w 2024 roku:

• Silent science, czyli koleżeńskie strefy zespołowej nauki i wypoczynku (Uniwersytet Przyrodniczy
    w Lublinie)
  • Hackology (Politechnika Lubelska)
  • Laboratorium Zieleni Miejskiej (Fundacja Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości INNOVATIV we współpracy z Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie)
  • Dźwięki Lublina – inicjatywa nauki obywatelskiej (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
  • Konferencja Nowoczesne trendy w logistyce kontraktowej Lublina i okolic – wyzwania i możliwości współpracy społeczności akademickiej, szkolnej i firm z branży logistycznej (Akademia WSEI)
  • International Culture Night 2024 (Uniwersytet Medyczny w Lublinie – UMLub)
  • Wesołych Świąt … LUB! Wymiana świątecznych tradycji (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
  • Platforma wsparcia eksportu przedsiębiorstw z LOM (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
    w Lublinie)
  • Konferencja z okazji światowego dnia mózgu – Mózg w czasie (KUL, The John Paul II Catholic University of Lublin)
  • Lublin, jego skarby i atrakcje (Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja)
  • Automaty paczkowe jako źródło drobnoustrojów w przestrzeni publicznej (Uniwersytet Medyczny
    w Lublinie – UMLub)

“W tym roku otrzymaliśmy aż 60 inspirujących projektów, które reprezentują różnorodność talentów i pomysłów naszej społeczności akademickiej. Cieszy mnie fakt, że projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Konkursu nie tylko mają za zadanie rozwijać potencjał akademicki Lublina, ale również angażować społeczność lokalną naszego miasta. Serdecznie gratuluję Zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim Uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Dzięki Waszym staraniom, Lublin staje się jeszcze bardziej inspirującym miejscem nauki i wymiany wiedzy.”

dr. Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin