Wirtualna Karta Biblioteczna

16 października o godz. 10.00 w czytelni Centrum Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona Wirtualnej Karcie Bibliotecznej. Projekt został zainicjowany przez Związek Uczelni Lubelskich.
Wirtualna Karta Biblioteczna otwiera dla środowiska akademickiego Lublina szerszy dostęp do zasobów bibliotecznych. Umożliwia wzajemne wypożyczanie zbiorów studentom, doktorantom oraz pracownikom uczelni lubelskich (Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II).
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentował Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. Uczelni, Pani Dyrektor Biblioteki Głównej dr inż. Paulina Studzińska-Jaksim, Bibliotekarz naukowy oraz Zastępca Dyrektora Biblioteki Głównej mgr Bartłomiej Boćkowski kustosz.