W dniu 08.12.2022 roku wykładowcy języka niemieckiego Centrum Nauczania Języków Obcych i Certyfikacji uczestniczyli w e-webinarium zorganizowanym przez wydawnictwo Hueber. Szkolenie prowadziła Anna Ralston-Schmid – wieloletnia nauczycielka języka niemieckiego. Szkolenie dotyczyło różnorodności językowej oraz zagadnień z zakresu kultury w krajach niemieckiego obszaru językowego. Wykładowcy zapoznali się z najnowszymi metodami nauczania, a dzięki udziałowi nauczycieli języka niemieckiego z różnych krajów mieli możliwość bogatej wymiany doświadczeń.

Anna Ralston-Schmid ist seit vielen Jahren als ESL und DaF Lehrerin tätig und ist Spezialistin für Online und Blended Learning. Außerdem leitet sie als selbstständige Trainerin und für das Goethe-Institut Fortbildungen für Lehrkräfte im In- und Ausland und online.

Marta Nowak is an experienced, passion-driven Academic English teacher and a certified coach. She combines her international experience, professionalism, creativity and an action-oriented approach in teaching and coaching. Bringing world-class EAP experience into the Polish higher education context.

Również w czwartek 8.12.2022 tym razem w siedzibie CNJOiC UP w Lublinie odbyło się kolejne z cyklu warsztatów szkolenie poświęcone nauczaniu języka akademickiego.

Warsztat poprowadziła Marta Nowak wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego, Durham University, ekspert National Geographic Learning. Szkolenie dotyczyło roli krytycznego myślenia oraz rozwijania argumentacji w dialogu w kontekście uniwersyteckim.

Bazą do dyskusji były przykłady zaczerpnięte z podręcznika PATHWAYS ilustrujące, w jaki sposób podręcznik ten prowadzi studentów od wiedzy na wyższe poziomy kompetencji językowych przygotowując ich do bardziej dojrzałego i świadomego działania w świecie akademickim i poza nim.

W szkoleniu udział wzięli nie tylko wykładowcy języka angielskiego, ale również języka niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego oraz łacińskiego, którzy wysoko ocenili poziom merytoryczny warsztatu.

Przedświąteczne grudniowe popołudnie umiliły również podarunki od Wydawnictwa National Geographic.

Adrian Chróstowski specjalista ds. kluczowych klientów wydawnictwa NGL, zapowiedział kolejne spotkania z cyklu, zaplanowane na przyszły roku.