Warsztaty z zakresu międzykulturowości #INTERLAB+ dla pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Biuro Mobilności Akademickiej we współpracy z Zespołem ds. szkoleń międzynarodowych Erasmus+ (TCA) z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (pełniącej rolę Polskiej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności), informuje o rozpoczynającej się rekrutacji na bezpłatne dwudniowe warsztaty z zakresu międzykulturowości #INTERLAB+ dla pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

1. Zakres tematyczny:

• Część 1: Moja kultura w kontekście innych kultur oraz ja w kontekście mojej kultury.
  • Część 2: Co się z nami dzieje, gdy wyjeżdżamy na dłużej za granicę oraz co dzieje się z osobami, które przyjeżdżają do Polski?
  • Część 3: Czy “tak” i “nie” znaczy to samo w różnych kulturach oraz co komunikacja międzykulturowa ukrywa między słowami?
  • Część 4: Co to znaczy “być na czas” w różnych kulturach?
  • Część 5: Jak patrzymy na świat przez nasze kulturowe okulary i czy możemy je zdjąć? Wymiary kultury i ich praktyczny wpływ na kontakty z osobami z innych krajów.
  • Część 6: Różnice kulturowe a kultura instytucji. Studenci i pracownicy zagraniczni – wyzwania i możliwości.
  • Część 7: Po co nam w ogóle komunikacja międzykulturowa? Narzędzia i umiejętności przydatne w pracy w środowisku wielokulturowym.

2. Harmonogram zajęć: 17-18.10.2024 w godzinach 8.30-15.30

3. Liczba godzin: 16 godzin dydaktycznych (2 dni x 8 godzin dydaktycznych)

4. Miejsce zajęć: Budynek Biblioteki Głównej UP w Lublinie, ul. Akademicka 15, sala konferencyjna 418 (IV piętro)

Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do dnia 20 września 2024 r. poprzez dedykowany formularz.
Maksymalna liczba uczestników to 25 osób.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapewnione zostaną napoje oraz przekąski. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat.