W dniach 30.05- 03.06.2022 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyły się warsztaty tematyczne dedykowane dla XXX Liceum Ogólnokształcącego im Ks. Jana Twardowskiego w Lublinie.

Spotkania, będące kontynuacją współpracy pomiędzy XXX LO, a Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie odbyły się z inicjatywy nauczycieli w/w liceum w ramach prowadzonego przez nich Tygodnia Nauki.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia, infrastrukturą oraz zapleczem badawczym Uniwersytetu. Podczas licznych spotkań młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę, pogłębić zainteresowania, a także dokonać świadomego wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Większość uczniów obecnych na warsztatach otrzymało materiały promocyjne w tym informatory z ofertą edukacyjną. Ciekawą niespodzianką był dla nich spacer po uniwersyteckiej Bibliotece, dzięki któremu mogli poznać to miejsce jako bardzo nowoczesne i przyjazne dla przyszłych studentów.

fot. Alicja Jaroszewska/DRiP
dr Karolina Pitura/WOiAK