15 września 2022 r. o godz. 11:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się uroczystość nadania tytułu Profesora Honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie profesorowi Sergiovi Orlandi.

Program Uroczystości:

Hymn Państwowy
*
Przemówienie Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka
Laudacja prof. dr hab. Haliny Smal
*
Ceremonia nadania godności tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie profesorowi Sergiovi Orlandi
Gaude Mater Polonia
*
Wykład Honorowego Profesora Profesora Sergio Orlandi – ”Flying into Nuclear Fission and Fusion Technologies in the short and medium term”
Gaudeamus Igitur

Profesor Orlandi jest Wybranym Członkiem i Dziekanem Klasy VI Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych – Nauki Techniczne i Środowiskowe, Członkiem Kwalifikowanego Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników, Konsultantem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Obecnie mieszka we Francji i pracuje w ITER  – International Thermonuclear Experimental Reactor Organization jako Kierownik Działu Inżynierii Zakładowej (jest to drugi najdroższy program badawczy na świecie, po programie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej).

Fragment Laudacji prof. dr hab. Haliny Smal

TRANSMISJA NA ŻYWO: