UP w Lublinie na IV Pikniku Rodzinnym – zaproszenie

Stoiska naukowe, wystawa z Centrum Nauki Kopernik, wspólne pieczenie kiełbasek, dmuchańce, malowanie samochodu, kursy pierwszej pomocy, pokazy samochodów elektrycznych i wiele innych atrakcji czeka na najmłodszych (i nie tylko) gości pikniku naukowo – rodzinnego organizowanego na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej 1 września 2024 r. przez Stowarzyszenie Granica Bezpieczny Wschód Co przygotował UP w Lublinie?

Kolejna edycja pikniku naukowego będzie obfitowała w jeszcze większą ilość różnorodnych atrakcji. Wśród stoisk znajdą się przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a dokładniej nasi studenci i pracownicy z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Wydziału Agrobioinżynierii oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Na stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej studenci przybliżą naszym uczestnikom tajniki związane z poprawną opieką i leczeniem zwierząt. Będzie można m.in. zobaczyć fantom psa do nauki poprawnej reanimacji, a na fantomowych łapach nauczyć się poprawnego zakładania opatrunków, spróbować, jak wygląda nauka szycia chirurgicznego, a także jak wyglądają i czym różnią się kości zwierząt (np. zaprezentujemy czaszkę konia, kości długie dużych zwierząt, szkielet psa). Na stoisku znajdą się również posiewy mikrobiologiczne.

Przedstawiciele Wydziału Agrobioinżynierii pokażą, jak natura łączy się z innowacją. Przygotowali oni wiele atrakcji w postaci np. możliwości usypywania profilów glebowych z kolorowych piasków kwarcowych – możesz stworzyć własną glebę w butelce i zabrać ją ze sobą do domu! Odbędą się również konkursy wiedzy z nagrodami.

Niemniej ciekawe propozycje czekają na odwiedzających na stoisku Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Będziecie tu mogli m.in. obejrzeć na żywo i nauczyć się rozpoznawać pożyteczne owady, które możecie spotkać na co dzień w swoim ogrodzie, spróbować różnego rodzaju owoców, warzyw i ziół oraz zabrać na drogę jabłko z naszym logo.

Obserwujcie nasze media społecznościowe oraz stronę Stowarzyszenia Granica Bezpieczny Wschód, aby na bieżąco dowiadywać się o kolejnych atrakcjach i szczegółach wydarzenia.

Wszystkie atrakcje dla dzieci bezpłatne!
Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!