Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wprowadza plan równości płci

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przyjął Plan Równości Płci (Gender Equality Plan – GEP). Dokument, wprowadzony Zarządzeniem Rektora prof. Krzysztofa Kowalczyka, powstał w wyniku prac powołanego w tym celu zespołu, którego działania nadzorował prorektor ds. kadr – prof. Andrzej Marczuk.

GEP powstał w wyniku analiz danych statystycznych, zebrania opinii pracowników i studentów uczelni poprzez ankietowanie, a także konsultacji oraz dobrych praktyk stosowanych w instytucjach krajowych i zagranicznych.

Plan Równości Płci dla UP w Lublinie zawiera diagnozę czyli najważniejsze wnioski z przeprowadzonych badań i analiz obecnej sytuacji, a także cele, których realizacja przyczyni się do promowania, wdrażania i monitorowania pozytywnych działań dotyczących równości płci i różnorodności oraz ograniczania dyskryminacji.

Zobacz więcej:
Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z dnia 21 lutego 2023 r. w sprawie wprowadzenia „Planu Równości Płci dla Uniwersytetu Przyrodniczego na lata 2023-2025”

Zarządzenie Rektora nr 23
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Równe Traktowanie