8 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie odbył się briefing prasowy związany z utworzeniem Zespołu ds. wsparcia edukacyjno-kulturalnego dzieci i młodzieży z Ukrainy.  Uczestnikami spotkania  byli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski oraz rektorzy czterech lubelskich uczelni.

zdjęcie: UMWL

JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk poinformował: W naszych pomieszczeniach mamy prawie sto osób, które ostatnio przekroczyły granicę i zapewniamy im pomoc. Organizujemy miejsca, w których dzieci mogą się bawić. Mieliśmy również dużą akcję zbierania darów koordynowaną przez samorząd studencki.

Wojna stwarza również zagrożenie dla zwierząt. Zostaną objęte bezpłatna opieką: Przygotowujemy się do świadczeń leczniczych dla zwierząt uchodźców, które będą wykonywane w naszych klinikach – zaznaczył JM Rektor.

lubelskie.pl z dn. 9.03.2022 r.
TVP3 LUBLIN, 9.03.2022 r. (czas od 05:38)
kurierlubleski.pl z dn. 9.03.2022 r.
radio.lublin.pl z dn. 09.03.2022 r. (czas od 0:46)
radioplus.pl z dn.10.03.2022 r.
lubelski.pl