Turniej „Nauczyciele kontra Studenci” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w turnieju „Nauczyciele vs Studenci” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublin, organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zawody odbędą się w dniu 21.05.2024 (wtorek) o godzinie 9:30 na hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (CKFiS UP Lublin, ul. Głęboka 31). Turniej ma na celu integrację środowiska akademickiego oraz dobrą zabawę.

plakat wydarzenia
Uwzględniona jest możliwość zgłoszeń indywidualnych, jak i od razu całej drużyny. Zgłoszenie następuje przez formularz na platformie forms:

LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Więcej informacji:

Na stronie Facebook

– Pod numerem telefonu: AZS 691 518 287, RUSS 721 762 113,

– Mailowo:,

– Więcej informacji znajdą Państwo u dr hab. Mariusza Kulika lub/i mgr Marka Wawra.

Zachęcamy również do zapoznania się z relacją z dwóch turniejów siatkówki oraz koszykówki 3×3:

9 kwietnia 2024 r. (wtorek) na hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na ul. Głębokiej 31 przy współpracy RUSS UP Lublin oraz KU AZS UP Lublin, wystartował kolejny etap Turnieju „Nauczyciele kontra Studenci”. Tym razem zawodnicy mierzyli się ze sobą w siatkówce.

zawodnicy w trakcie meczu w siatkówkę

Do rozgrywek zostały zgłoszone trzy drużyny studenckie:

Mieszanka Wybuchowa, w składzie Aleksander Rupar, Karolina Koper, Sandra Poźniak, Kacper Drewnik, Milena Wujcik, Ada Lempach, Michał Jasiński

Studenci UP Lublin w składzie Łukasz Pętek, Hubert Pętek, Gabriel Oszust, Tomasz Ozimek, Mateusz Koprowski, Kamil Kamiński,

oraz Głodne Wilki, w składzie Małgorzata Ziemiańska, Julia Bork, Alicja Giec, Alicja Tomczyk, Aleksandra Maciejewska, Karol Ilczuk, Laura Pilarska, Marysia Marek, Weronika Lech

drużyna Nauczyciele UP, w składzie Mariusz Kulik, Monika Wójcik, Andrzej Masłowski, Kamila Adamczyk-Mucha, Paweł Żółkiewski, Piotr Stanek, Adam Kamiński, Krzysztof Różyło, Jakub Iskra

oraz jedna drużyna mieszana Urodzeni Zwycięzcy w składzie Grzegorz Nieczypor, Marek Wawer, Mateusz Stasiak, Jakub Poniedziałek, Viktoria Śliwa, Karolina Pluta, Oliwia Podsiadło.

zawodnicy podczas gry w siatkówkę

Mecze odbywały się równoległe na dwóch boiskach. Na boisku A o 10:00 swój mecz rozpoczęły drużyny Wybuchowa Mieszanka z Głodnymi Wilkami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Wybuchowa Mieszanka okazała się dominującym zespołem, zwyciężając sety z wynikami 21:6 oraz 21:3. Ich skuteczność i zgranie na boisku pozwoliły im kontrolować przebieg gry i szybko zdobywać punkty.

Na boisku B zmierzyły się ze sobą drużyny Urodzonych Zwycięzców oraz Studentów UP Lublin. Mecz ten był emocjonującym widowiskiem pełnym zwrotów akcji. Po zaciętej rywalizacji, Urodzeni Zwycięzcy zwyciężyli wynikiem 2:1. Pierwszy set zakończył się wynikiem 13:21 na korzyść Studentów UP Lublin, którzy zaskoczyli przeciwnika skuteczną grą. Jednakże rywale szybko się otrząsnęli i odrobili straty, wygrywając drugi set 21:17. Tie-break również trzymał w napięciu do samego końca i zakończył się wynikiem 15:13 dla Urodzonych Zwycięzców.

zawodniczka podczas przyjęcia piłki sposobem dolnym

Kolejny mecz na boisku A odbył się pomiędzy Studentami UP Lublin, a Wybuchową Mieszanką. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Wybuchowej Mieszanki wynikiem 21:15, co dało im pewność siebie na początku meczu. Jednak Studenci z UP Lublin nie poddali się łatwo i pokazali swoją determinację w drugim secie, który grany był na przewagi i zakończył się wynikiem 27:25. Tie-break był równie zacięty, ale to Studenci z UP Lublin zachowali zimną krew i odnieśli zwycięstwo z wynikiem 15:13.

Na boisku B rywalizowały ze sobą Głodne Wilki z Nauczycielami UP. Pierwszy set zakończył się wynikiem 10:21 na korzyść Nauczycieli, którzy od samego początku narzucili swoje tempo. Drugi set był rozgrywany na przewagi, pomimo zażartej walki, Głodne Wilki nie zdołały sprostać Nauczycielom, którzy zachowali większy spokój i zwyciężyli 22:20, zapewniając sobie zwycięstwo 2:0 w całym meczu.

zawodnik podczas odbijania piłki sposobem górnym

Kolejne spotkanie na boisku A pomiędzy drużyną Głodnych Wilków, a Studentami UP Lublin był jednostronnym widowiskiem. Studenci z UP Lublin wykazali się wyjątkową dominacją nad rywalem, zwyciężając oba sety zdecydowanymi wynikami 21:6 oraz 21:4. Głodne Wilki miały niewiele do powiedzenia w tym meczu. Ostatecznie, Studenci UP Lublin zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo 2:0.

Mecz na boisku B pomiędzy Nauczycielami UP, a drużyną Urodzonych Zwycięzców był widowiskiem z klarownym zwycięstwem Urodzonych Zwycięzców. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21:6, gdzie Urodzeni Zwycięzcy zaprezentowali swoją siłę i skuteczność na boisku. W drugim secie Nauczyciele postawili większy opór, jednak Urodzeni Zwycięzcy zachowali kontrolę i wygrali 21:18, zapewniając sobie zwycięstwo 2:0 w całym meczu.

zawodnik podczas skoku do bloku pod siatką

Mecz pomiędzy drużyną Głodnych Wilków, a Urodzonymi Zwycięzcami był pod pełną kontrolą Urodzonych Zwycięzców. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21:3 na korzyść Urodzonych Zwycięzców, którzy prezentowali wysoką skuteczność w polu serwisowym. W drugim secie Głodne Wilki poprawiły swoją obronę, ale to nadal Urodzeni Zwycięzcy kontrolowali grę, wygrywając 21:10 i zapewniając sobie zwycięstwo 2:0 w całym meczu.

Spotkanie pomiędzy Mieszanką Wybuchową, a Nauczycielami UP. W pierwszym secie Mieszanka Wybuchowa trzymała mecz pod kontrolą, wygrywając go zdecydowanie wynikiem 21:8. Drugi set był bardziej wyrównany, ale Mieszanka Wybuchowa zachowała swoją przewagę, wygrywając 21:15 i w całym meczu osiągnęli zwycięstwo 2:0.

zawodnicy podczas ustawiania potrójnego bloku pod siatką

Ostatnie spotkanie na boisku A należało do drużyn Wybuchowa Mieszanka i Urodzeni Zwycięzcy. Pojedynek dwóch silnych zespołów, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla zespołu Urodzonych Zwycięzców, którzy wygrali pierwszego seta minimalną przewagą 21:19, co mocno ich przybliżyło do wygrania całego turnieju. W drugim secie jeszcze bardziej wzmocnili swoją grę, zdobywając kolejne punkty. Ostatecznie, zakończyli set wynikiem 21:12.

Ostatni mecz na boisku B rozgrywany był pomiędzy Nauczycielami UP, a Studentami UP Lublin. Już od początku meczu Studenci UP Lublin narzucili swoje tempo, wygrywając pierwszy set zdecydowanie 21:8. W drugim secie mimo ogromnych starań Nauczycieli, Studenci kontynuowali swoją skuteczną grę i ostatecznie wygrali 21:13, zapewniając sobie zwycięstwo 2:0 w całym meczu.

zawodnicy dwóch drużyn podczas walki o piłkę lecącą nad siatką

Pierwsze miejsce w turnieju siatkówki „Nauczyciele kontra Studenci” zajęła drużyna Urodzeni Zwycięzcy. Wygrali oni trzy mecze i jeden po tie-breaku zdobywając 11 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się Studenci UP Lublin, którzy wygrali dwa mecze, jeden po tie-breaku i jeden przegrali po tie-breaku uzyskując 9 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się Mieszanka Wybuchowa, która wygrała dwa mecze i jeden przegrała, zdobywając 7 punktów. Czwarte miejsce zajęli Nauczyciele UP uzyskując 3 punkty. Piąte miejsce przypadło Głodnym Wilkom z zerowym dorobkiem punktowym. Oficjalna tabela:

zdjęcie grupowe zawodników biorących udział w rozgrywkach

25 kwietnia 2024 roku (czwartek) na hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na ul. Głębokiej 31 przy współpracy RUSS UP Lublin oraz KU AZS UP Lublin, wystartował kolejny etap Turnieju „Nauczyciele kontra Studenci”. Tym razem zawodnicy mierzyli się ze sobą w koszykówce 3×3.

zawodnicy koszykówki podczas rozgrzewkowych rzutów do kosza

FC Kultywator, w składzie Kacper Rodziewicz, Paweł Puchajda, Konrad Różenek, Łukasz Puchajda, Norbert Piwko, Norbert Sobczuk;

Indywidualiści, w składzie Kacper Misiaszek, Szymon Czerniak, Dominik Stachula, Magdalena Skowronek;

oraz Basekt, w składzie Justyna Biegała, Gabriela Czarkowska, Wiktoria Skoczylas, Olga Kalinowska, Magdalena Lipińska;

oraz jedna drużyna Nauczyciele, w składzie Klaudiusz Szczepaniak, Paweł Żółkiewski, Adam Pałyszka, Jacek Pałyszka.

pracownicy oraz studenci podczas meczu koszykówki

Mecze rozgrywane były na jednym boisku i rozpoczęły się o godzinie 9:50. Pierwszy mecz odbył się między Indywidualistami, a FC Kultywator i był prawdziwym widowiskiem pełnym emocji do ostatniej minuty. Drużyny rozegrały pełne 10 minut wyrównanej walki. O zwycięstwie zadecydował jeden punkt na korzyść FC Kultywator. Ostateczny wynik tego spotkania zatrzymał się na 10:11.

Kolejny mecz odbył się pomiędzy Nauczyciele, a Basket, w którym drużyna Nauczycieli zdominowała przeciwników. Nauczyciele wykonali cztery celne rzuty, punktowane za dwa, co pozwoliło im zachować kontrolę nad przebiegiem całego meczu. Basket nie mógł przebić się przez wysoki blok, który został postawiony pod koszem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 15:4.

W następnym meczu na parkiecie spotkały się ze sobą Basket i FC Kultywator. Mecz w pierwszych minutach zapowiadał się na bardzo wyrównany pojedynek. Obie drużyny wykazywały się doskonałą skutecznością w akcjach podkoszowych. W ostatnich minutach kontrolę nad spotkaniem przejęła drużyna FC Kultywator popisując się dwoma rzutami za 2 punkty, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 12:7.

W kolejnym spotkaniu Nauczyciele spotkali się z Indywidualistami. Nauczyciele w pierwszych minutach trafili trzy rzuty za 2 punkty, co pozwoliło im objąć prowadzenie. Indywidualiści nie pozostawali obojętni i próbowali wyrównać przebieg meczu skutecznymi akcjami podkoszowymi. Mecz był niezwykle wyrównany, z obiema drużynami zdobywającymi punkty na przemian. Ostatecznie, po zaciętej walce, to Nauczyciele wyszli zwycięsko z wynikiem 15:13.

Kolejny mecz to rywalizacja Basketu i Indywidualistów. Basket w tym meczu po raz kolejny udowodnił swoją skuteczność w akcjach podkoszowych i rzutach z półdystansu. Niestety to nie wystarczyło, żeby pokonać drużynę Indywidualistów, która wykazała się dużą skutecznością w rzutach dystansowych i przeważnyła szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 10:13.

studecni podczas meczu koszykówki

Ostatnie spotkanie należało do drużyn FC Kultywator oraz Nauczyciele. Był to mecz, który miał zdecydować o zwycięstwie w całym turnieju, dlatego był niezwykle emocjonującym widowiskiem, które trzymało w napięciu do samego końca. Obie drużyny wykazały się wysoką skutecznością w rzutach, co skutkowało wyrównanym wynikiem przez całe spotkanie. Ostatecznie, po zaciętej walce, to FC Kultywator zdołali zdobyć przewagę w ostatnich minutach i zwyciężyć 19:18 nad Nauczycielami, co zapewniło im pierwsze miejsce w turnieju.

Pierwsze miejsce w turnieju koszykówki „Nauczyciele kontra Studenci” zajęła drużyna FC Kultywator wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce z jedną przegraną zajęli Nauczyciele uzyskując 7 punktów. Na ostatnim miejscu podium ulokowali się Indywidualiści z jedną wygraną, która dała im 5 punktów. Ostatnie czwarte miejsce zajęła drużyna Basket, która nie wygrała żadnego meczu, ale wykazała się dużą wolą walki z silniejszymi przeciwnikami.