Sukcesy naszych naukowców w konkursach Narodowego Centrum Nauki

Dział Nauki z przyjemnością informuje o kolejnych przyznanych przez Narodowe Centrum Nauki  grantach badawczych.

1. Dr inż. Kamila Borowiec, adiunkt na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii będzie realizowała projekt badawczy pn. Wpływ fermentacji mlekowej na sok wiśniowy (Prunus cerasus L.): Skład flawonoli i aktywności zdrowotne.

Projekt SONATA będzie realizowany wraz z partnerem – Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Całkowita kwota dofinansowania to 979 528.00 zł

1. Dr inż. Tomasz Ociepa, adiunkt na Wydziale Agrobioinżynierii będzie realizował projekt
    pn. Analiza wpływu oraz identyfikacja sekwencji niekodującego RNA (miRNA oraz lncRNA) w transkryptomach roślin owsa zwyczajnego (Avena sativa L.), indukowana infekcją grzybów z rodzaju Blumeria oraz Puccinia.

Projekt SONATA będzie realizowany samodzielnie przez nasz Uniwersytet.

Całkowita kwota dofinansowania to 1 115 570.00 zł

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Wszystkich Państwa zainteresowanych ubieganiem się o granty badawcze zapraszamy do kontaktu z pracownikami Działu Nauki, Biurem Projektów i Funduszy.