Stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców przyznane pracownikom UP w Lublinie

Dział Nauki informuje, że dr inż. Sylwia Sowa, adiunkt na Wydziale Agrobioinżynierii oraz dr inż. Ewelina Zielińska, adiunkt na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii zostały laureatkami stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej w następujących dziedzinach i dyscyplinach:

dr inż. Sylwia Sowa w dziedzinie nauk rolniczych – dyscyplina rolnictwo i ogrodnictwo,

dr inż. Ewelina Zielińska w dziedzinie nauk rolniczych – dyscyplina technologia żywności i żywienia.

Stypendystów wyłoniono spośród 1708 wniosków. Stypendia Ministra otrzymało 228 młodych naukowców reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i sztuki. Przyznano je na okres 3 lat, a ich miesięczna wysokość wynosi 5.390 zł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Informacja na stronie MNiSW