Studentka UP w Lublinie wybrana do Międzynarodowego Komitetu IVSA

Miło nam poinformować o sukcesie studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie w międzynarodowej organizacji studenckiej International Veterinary Student’s Association. Liwia Arbatowska – studentka 3 roku weterynarii – została wybrana na stanowisko Policy Officer w największym komitecie IVSA – Standing Committee on Veterinary Education.

Od roku akademickiego 2022/2023 Liwia Arbatowska pełniła funkcję zarządzania mediami społecznościowymi w zarządzie IVSA Lublin. Wykazując się zaangażowaniem w obrębie lokalnego oddziału, w maju została powołana na Prezydenta IVSA Lublin na rok akademicki 2023/2024.

W lipcu 2023 nasza studentka wybrana została Prezydentem IVSA Poland, sprawując tym samym opiekę nad oddziałami IVSA na każdym Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w kraju.

Liwia Arbatowska4 października Liwia Arbatowska wybrana została na stanowisko Policy Officer w Międzynarodowym Komitecie IVSA.

IVSA to międzynarodowa organizacja non profit założona przez studentów weterynarii w 1951 roku w Danii. Polska dołączyła do Stowarzyszenia w 2004 roku. Od tamtej pory w naszym kraju powstało 7 oddziałów: w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu.

Obecnie IVSA zrzesza uczelnie i studentów z całego świata. W jej skład wchodzi ponad 40 000 członków. Została powołana w celu zdobywania najnowszej wiedzy, podnoszenia umiejętności i kwalifikacji przyszłych lekarzy, a w konsekwencji – efektywniejszego niesienia pomocy pacjentom.

Więcej informacji o IVSA znajdziecie TUTAJ

Zdjęcie: IVSA Lublin