Informujemy, że 13 kwietnia 2023 r. Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania trzy projekty złożone na konkurs w ramach III edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w celu pomocy kołom w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Wsparcie w realizacji projektów sprawuje Biuro Organizacji i Toku Studiów.

1. Wykonawcami pierwszego projektu „Monitorowanie zagrożeń w środowisku pracy hodowcy w świetle przepisów bhp oraz ochrony środowiska” są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zagrożeń Zawodowych i Środowiskowych. Opiekę merytoryczną nad działaniami SKN pełni prof. dr hab. Bożena Nowakowicz-Dębek z Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki. Koszt dofinansowania wynosi 60 000 zł. Czas realizacji 12 miesięcy.

1. Wykonawcami drugiego projektu „Optymalizacja metod uprawy pojemnikowej oraz oznaczenie zawartości substancji bioaktywnych w wybranych roślinach zielarskich” są członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego „Herba Medica”. Opiekę merytoryczną nad działaniami SKN sprawuje dr Magdalena Walasek-Janusz z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Koszt dofinansowania wynosi 50 000 zł. Czas realizacji 12 miesięcy.

1. Wykonawcami trzeciego projektu „Wykorzystanie alternatywnego materiału badawczego w toksykologii weterynaryjnej” są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Toksykologii Weterynaryjnej. Opiekę merytoryczną nad działaniami SKN sprawuje dr Agnieszka Chałabis-Mazurek z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Koszt dofinansowania wynosi 10 012 zł. Czas realizacji 12 miesięcy.

Gratulujemy studentom i opiekunom SKN oraz życzymy dalszych sukcesów.