Uniwersytet Przyrodniczy najlepszy na Lubelskiej Uniwersjadzie

18-20 listopada 2022 r. odbyła się Lubelska Uniwersjada – międzyuczelniane zawody studentów z pierwszego roku. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni.

Po eliminacjach wojewódzkich studenci mają szansę na dostanie się do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, które w tym roku odbędą się w Katowicach.

Rywalizacja międzyuczelniana rozgrywa się w takich dyscyplinach jak: biegi przełajowe, ergometr wioślarski, tenis stołowy, pływanie, futsal mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn oraz siatkówka kobiet i mężczyzn. Należy podkreślić, że w tym roku Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, dzięki zaangażowaniu trenerów oraz zawodników, wystartował w każdej z tych dyscyplin. Złote medale i awans do finału trafił do reprezentantów siatkówki kobiet i mężczyzn, ergometru wioślarskiego i pływania.

od prawej: Marcelina Regiec ( I miejsce – ergometr wioślarski), Julia Pachocka ( I miejsce – ergometr wioslarski),
Oliwia Figurska ( II miejsce – ergometr wioślarski)

Trener Grzegorz Nieczypor, prowadzący obydwie sekcje, będzie motywował pierwszaków do dalszej walki o podium w katowickim finale. Do zespołu dołączą również wychowankowie trenera Rafała Ziemoląga: Nikodem Chołżyński (II miejsce 50m stylem dowolnym, II miejsce 50m stylem motylkowym oraz I miejsce w sztafecie 4x50m stylem dowolnym), Maksymilian Świętozelski (I miejsce w sztafecie 4x50m w stylu dowolnym) oraz Mateusz Świć (I miejsce w sztafecie 4x50m w stylu dowolnym). Kolejne bilety do Katowic zdobyli zawodnicy z sekcji ergometru wioślarskiego, której opiekunką jest Agnieszka Błaszczak. Do zaklasyfikowanych osób należą: Marcelina Regiec (I miejsce w wadze lekkiej), Julia Pachocka (I miejsce w wadze open), Oliwia Figurska (II miejsce w wadze open) oraz Grzegorz Czarnecki (II miejsce w wadze open). W rezultacie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej uczelni.

Złote medalistki AZS UP Lublin w siatkówce kobiet
Złoci medaliści AZS UP Lublin w siatkówce mężczyzn
Zdjęcie drużyny sztafety 4x50m stylem dowolnym na miejscu I, w składzie:
Nikodem Chołżyński, Mateusz Świć, Sebastian Pelc, Maksymilian Świętozelski

zdjęcia: AZS UP LUBLIN