27 października 2022 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyło się spotkanie Prezydium Związku Uczelni Lubelskich wraz z przedstawicielami samorządu Miasta Lublin i partnerami środowiska akademickiego. Obrady dotyczyły aktualnych wyzwań stających przed Związkiem.

W spotkaniu wzięli udział Rektorzy lubelskich Uczelni: prof. dr. hab. Krzysztof Kowalczyk – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater – Politechnika Lubelska; prof. dr hab. Radosław Dobrowolski – UMCS; prof. dr hab. Wojciech Załuska – UMed oraz oraz ks. prof. Mirosław Kalinowski – KUL, a także Prorektorzy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. Uczelni – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą; prof. dr hab. Andrzej Marczuk, Prorektor ds. Kadr; prof. dr hab. Adam Waśko, Prorektor ds. Rozwoju Uczelni.

Swoją obecnością zaszczycili również: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego oraz Metropolita Lubelski – arcybiskup Stanisław Budzik.

W spotkaniu wziął udział także dr hab. Mieczysław Ryba, prof. KUL  – Kierownik Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX w.

JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk podczas posiedzenia mówił m.in. o dalszym zacieśnianiu współpracy pomiędzy członkami Związku Uczelni Lubelskich (ZUL), przyszłych wspólnych przedsięwzięciach, jak również o pierwszych programach w ramach ZUL – “Grupy Nauka”: Interprojekt oraz Staż za Miedzą (28 października 2022 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się wręczenie okolicznościowych dyplomów dla laureatów projektów: „Interprojekt” oraz  „Staż za miedzą”).

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska /DRiP