W dniach 7-9 czerwca 2024 r. odbyło się w Wiśle (Polska) spotkanie podsumowujące projekt „Kluczowe, długofalowe współdziałania dla opracowania innowacyjnego, ekologicznego podejścia w produkcji biostymulatorów”.

uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia w sali konferencyjnej

W spotkaniu tym wzięło udział 12 osób zaangażowanych w projekt z Polski, Czech i Słowacji. W takcie spotkania omówiono szczegółowo uzyskane wyniki badań oraz osiągnięte rezultaty.

uczestnicy spotkania siedzą przy stole konferencyjnym uczestnicy spotkania siedzą przy stole konferencyjnym

Podsumowano wizyty studyjne (w Uniwersytet del Salvador w Buenos Aires (Argentyna), w Centrum Fenomiki Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie; w Greenland Technologia EM sp. z o.o) i szkołę letnią „The biostimulants and other modern solutions for the sustainable development of agricultureoraz zimową „The potential of cold plasma for the sustainable development of agriculture.

uczestnicy spotkania siedzą przy stole konferencyjnym; z a nimi na ekranie ściennym wyświetlona jest prezentacja

Przedyskutowano przebieg i rezultaty konferencji międzynarodowej Sustainable Agriculture – New Strategies for Increasing Growth and Development of Crops” zarówno w aspekcie organizacyjnym jak i naukowym oraz rozwoju współpracy między jej uczestnikami.

trójka uczestników spotkania siedzi przy stole konferencyjnym i dyskutuje

W czasie wolnym uczestnicy spotkania korzystając z pięknej pogody udali się szlakiem dla pieszych na Baranią Górę.

uczestnicy spotkania na leśnym szlaku