Spotkania z rynkiem pracy w Biurze Karier

Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zaprasza na serię spotkań, które pomogą przyszłym absolwentom naszego Uniwersytetu lepiej poznać rynek pracy w kraju i za granicą oraz swobodniej się po nim poruszać. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 14 maja 2024 r.

ulotka Biura KarierSpotkania z Państwową Inspekcją Pracy w ramach kampanii “Legitna Praca”.

Wykłady upowszechniają wiedzę o przepisach prawa pracy, w tym dotyczących legalności zatrudnienia.

terminy:

14 Maja – wtorek, godzina 9.00, sala 105, Agro II

• Temat 1: Zmiany w przepisach dot. chemii w zakładach pracy –  Rozporządzenie Unii Europejskiej – REACH.
  • Temat 2: Ocena ryzyka zawodowego.

28 Maja – wtorek, godzina 9.00, sala 105, Agro II

• Temat: Zmiany w przepisach dotyczące obsługi wózków widłowych oraz ręcznych prac transportowych.

Zapisy:
e-mailem: , (w temacie e-mail należy wpisać: nazwa wydarzenia i datę, a w treści imię nazwisko, rok i kierunek studiów)

Zaświadczenia dla uczestników warsztatów!

Spotkanie z Przedstawicielami EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

• prezentacja pt. “Mobilność na europejskim rynku pracy”
  • dowiedz się, gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy za granicą
  • na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać nieuczciwym pośrednikom?
  • możliwości oferowane przez Europejski Portal Mobilności Zawodowej
Kiedy? 15.05  w godzinach 12:00- 13:00

Gdzie? Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego w  Lublinie, Głęboka 31, Sala nr 308

Wstęp wolny

Spotkanie z przedstawicielami Firmy Stokrotka Sp. zo.o. oraz przedstawicielami EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie

• prezentacja pt. “Mobilność na europejskim rynku pracy”
  • dowiedz się gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy za granicą
  • na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać nieuczciwym pośrednikom?
  • możliwości oferowane przez Europejski Portal Mobilności Zawodowej

Wydział Pośrednictwa Pracy WUP w Lublinie realizuje zadania związane z międzynarodowym przepływem pracowników na terenie UE, tj. pośrednictwem pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES i koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń dla bezrobotnych.

Kiedy? 20.05.2024 r., poniedziałek w godzinach 9:00- 11:30
fot. Damian Bartnik / DRiP