Україно, ми з Вами!
Ukraino, jesteśmy z Tobą!

Szkoła Doktorska, Samorząd Doktorantów oraz Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zorganizowała zbiórkę artykułów dla obywateli Ukrainy, która rozpoczęła się 26.02.2022 r.

młodzi ludzie kucają i pochylają się nad pudełkami wypełnionymi darami młodzi ludzie segregują dary

Społeczność akademicka otoczyła swoją pomocą studentów, ich rodziny oraz osoby potrzebujące i uciekające przed wojną. Zbierane są artykuły spożywcze, artykuły higieniczne, środki czystości, środki medyczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych a także ubrania, koce, pościel, ręczniki, latarki, baterie i powerbanki.

młodzi ludzie pakują dary w pudełka i worki doktoranci wynoszą zapakowane dary do bagażnika auta dostawczego

Akcja pomocowa zjednoczyła we wspólnym działaniu całą społeczność akademicką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W zbiórce wzięli udział zarówno studenci, doktoranci, pracownicy jak i władze uczelni. Każdy przychodził prowadzony odruchem serca i chęcią dalszej pomocy.

Podczas pakowania paczek nie zabrakło wolontariuszy i ludzi dobrego serca. Oprócz pomocy w postaci zbiórki artykułów, organizatorzy oferują wsparcie tłumacza i psychologa.

doktoranci i pracownicy UP w Lublinie wynoszą worki z darami do auta dwóch męzczyzn układa dary w bagażniku auta

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie prowadzi także zbiórkę funduszy na leki oraz środki opatrunkowe dla Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego we Lwowie
Zobacz

Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że dobro wraca i to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się nią dzielimy!

Fot. Alicja Jaroszewska / DKiWA
Małgorzata Wysocka / SD