Seria EKO VEGE FIT ANIMALS na lato!

24 lipca miała miejsce premiera najnowszego odcinka serii video pt. EKO VEGE FIT ANIMALS, w której eksperci z naszego uniwersytetu przybliżają w przystępny sposób wiele naukowych zagadnień.

EKO VEGE FIT ANIMALS to cykl tworzony dla wszystkich zainteresowanych naukowym sposobem postrzegania świata. Do tej pory ukazało się 19 odcinków m.in. dotyczących bezpieczeństwa domowych pupilów, znaczenia pszczół dla środowiska, przyczyn chorób cywilizacyjnych czy o wpływie spożycia cukru na zdrowie człowieka.

W najnowszym epizodzie dr inż. Katarzyna Rubinowska z Wydziału Biologii Środowiskowej (Katedra Botaniki i Fizjologii) – mgr kosmetologii – przybliża tajniki ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. W odcinku znajdziemy informacje m.in. o tym, jak dobrać odpowiednie ubrania przed wyjściem na plażę, jakie części naszego ciała są najbardziej narażone na oparzenia słoneczne czy jak poprawnie używać kosmetyków ochronnych.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich, którzy w tym letnim czasie chcą zadbać o zdrowie swoje, jak i swoich bliskich.

Odtwórz wideo

Już wkrótce kolejne odcinki z serii na lato! Śledźcie naszą stronę i media społecznościowe!