Ruszyła Wirtualna Karta Biblioteczna ZUL

16 października 2023r. uruchomiono platformę Wirtualnej Karty Bibliotecznej, która otwiera dla środowiska akademickiego Lublina szerszy dostęp do informacji naukowych. Za pomocą karty studenci, doktoranci oraz pracownicy lubelskich uniwersytetów mogą wzajemnie korzystać ze swoich zbiorów bibliotecznych.
Przedstawiciele Uczelni Lubelskich podczas konferencji inaugurującej projektInauguracja projektu odbyła się w czytelni Centrum Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Lubelskiej w formie konferencji prasowej.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowali: Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. Uczelni, Dyrektor Biblioteki Głównej dr inż. Paulina Studzińska-Jaksim, Bibliotekarz naukowy oraz Zastępca Dyrektora Biblioteki Głównej mgr Bartłomiej Boćkowski kustosz.

Procedura korzystania z zasobów bibliotecznych:

a) użytkownik zgłasza chęć uczestniczenia w projekcie Wirtualnej Karty Bibliotecznej w macierzystej Bibliotece Głównej,
b) użytkownik akceptuje regulamin projektu i zostaje wpisany do internetowej bazy danych Wirtualnej Karty Bibliotecznej,
c) użytkownik zgłasza się do dowolnej Biblioteki Głównej, której zbiorami jest zainteresowany,
d) bibliotekarz dokonuje weryfikacji uprawnień we wspólnej bazie danych i zakłada indywidualne konto biblioteczne na swojej Uczelni, skąd można wypożyczać pozycje zgodnie z regulaminem danej Biblioteki Głównej.

Zdjęcie: Olga Matosiuk / Sekcja ds. Promocji UMLub