Ruszył EU Sparks for Climate

Zachęcamy do udziału w hackathonie EU Sparks for Climate: European Citizens Hackathon Championship, który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2024 roku. Wydarzenie przebiega w formule online.

 

Hackathon EU Sparks for Climate to doskonała okazja, aby zaangażować się w realne działania na rzecz ochrony klimatu. Dzięki współpracy obywateli, badaczy i naukowców możemy opracować innowacyjne rozwiązania, które pomogą w walce z globalnym ociepleniem i jego skutkami. Ponieważ zmiany klimatyczne są jednym z największych wyzwań naszych czasów i wpływają na każdy aspekt naszego życia.

Do udziału w Hackathonie mogą zgłaszać się zarówno osoby zaangażowane w działania środowiskowe, jak i naukowcy, innowatorzy, którzy mogą zaproponować rozwiązania wyzwań klimatycznych w regionie, Polsce czy Europie.

 

Pula nagród, ufundowana przez Krakowski Park Technologiczny, dla trzech zwycięskich zespołów wynosi 5000 zł. Dodatkowo dwa z nich wezmą udział w finale UE, gdzie będą miały szansę na otrzymanie nagrody zespołowej w wysokości 5000 EURO. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają wsparcie w kampanii crowdfundingowej, dostęp do sieci inwestorów i pomoc w rozwoju swojego rozwiązania.

 

Aby uzyskać więcej informacji zachęcamy do obejrzenia prezentacji a także odwiedzenia strony organizatora
Aby wziąć udział w programie, trzeba zarejestrować się na stronie EU Sparks

 

Hackathon odbywa się jest jednocześnie w 22 państwach Unii Europejskiej, w Polsce za współorganizację odpowiada Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o. W razie pytań prosimy o kontakt z Ludmiłą Frydrych z Krakowskiego Parku Technologicznego:

 

Udział w hackathonie to również szansa na zdobycie cennego doświadczenia, nawiązanie nowych kontaktów i wsparcie w realizacji własnych projektów.