12 czerwca 2023 r. w Auli III Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbyła się gala finałowa międzyuczelnianego konkursu „LUBLIN UP!” Na podium znaleźli się studenci UP w Lublinie.

Laureatami pierwszej edycji konkursu, którego celem było wyłonienie projektów o największym potencjale biznesowym oraz wsparcie młodych osób w komercjalizacji ich omysłów biznesowych zostali:

Projekt „Apteka przyszłości” – I miejsce i voucher w wysokość 12 tys. zł brutto.
Projekt „Mączka” – II miejsce i voucher w wysokości 8 tys. zł brutto.
projekt „POOPsy” – III miejsce i voucher w wysokości 5 tys. zł brutto
.

Szczególnie cieszy zajęcie III miejsca przez projekt „POOPsy”, którego autorami są studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Julia Matczyszyn oraz Adam Małachowski.
“POOPsy” to inteligentne rozwiązanie na sprzątanie po swoich pupilach.

Udział w konkursie był nie tylko szansą na nagrody, ale także na zdobycie doświadczenia, wiedzy oraz możliwości zaprezentowania swoich pomysłów przed jury i potencjalnymi partnerami biznesowymi.

W ramach konkursu, spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, wybrano dziesięć zespołów, które przez blisko dwa miesiące pracowały nad realizacją swoich koncepcji.
Projekty wyróżniały się innowacyjnością oraz doskonale wpisały się w inteligentne specjalizacje Miasta Lublin, określone w Strategii Lublin 2030, takie jak przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej oraz nowoczesne usługi biznesowe.

Gratulujemy wszystkim Laureatkom i Laureatom konkursu LUBLIN UP!

Zdjęcia: Maciej Niedziółka /DRiP
lublin.tvp.pl, "Panorama Lubelska" z dn. 12.06.2023 r.