Biuro Projektów Międzynarodowych z przyjemnością informuje o rozstrzygnięciu drugiego naboru wniosków o finansowanie mobilności zagranicznych pracowników naukowych w ramach strategii rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dalej: „UPL”) na potrzeby przygotowania do udziału w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

W ramach konkursu sfinansowanych zostanie 11 wyjazdów naszych pracowników, w tym 4 wyjazdy długoterminowe (kategoria B) oraz 7 krótkoterminowych (kategoria A). Trzy z instytucji goszczących :

• dr Julia Wojciechowska-Solis, Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie, Słowacja (rolnictwo i ogrodnictwo)
  • dr inż. Piotr Dziechciarz, Uniwersytet Mariborski, Słowenia (zootechnika i rybactwo)
  • dr hab. Edyta Paczos-Grzęda, uczelni, Instytut Zrównoważonego Rolnictwa CSIC w Kordobie, Hiszpania (rolnictwo i ogrodnictwo)
  • dr inż. Joanna Gmitrowicz-Iwan, Instytut Nauk o Ziemi, Uniwersytet w Evorze, Portugalia (inżynieria środowiska, górnicwo i energetyka)
  • dr Beata Nowicka, Uniwersytet Stanu Kolorado, Stany Zjednoczone (weterynaria)
  • dr Beata Horecka, Uniwersytet Linkoping, Szwecja (zootechnika i rybactwo)
  • dr Kamila Bulak, Wolny Uniwersytet Berliński, Niemcy (weterynaria)
  • dr hab. Wojciech Łopuczyński, Prof. uczelni, Centrum Nauk Weterynaryjnych UCD, Irlandia (weterynaria)
  • dr hab. Kamila Klimek, Prof. uczelni, Mugla Sıtkı Kocman University, Turcja (inżynieria mechaniczna)
  • dr hab. Zbigniew Krzysiak, Prof. uczelni, Wileński Uniwersytet Techniczny, Litwa im. Giedymina (inżynieria mechaniczna)
  • dr inż. Waldemar Samociuk, Wileński Uniwersytet Techniczny im. Giedymina, Litwa (inżynieria mechaniczna)

Łączny budżet ww. mobilności to prawie 135 tysięcy złotych.

Gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy do składania wniosków w kolejnym naborze, który zostanie ogłoszony już w styczniu 2025 r.!