„Dobre perspektywy na przyszłość” – takim hasłem Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zapraszał przyszłych studentów na swój Dzień Otwarty, który obfitował w mnóstwo atrakcji i możliwości poznania oferty dydaktycznej. Skoro minął czas na poznanie szans, przyszła pora na wybranie jednej z nich. 8 maja rusza tegoroczna rekrutacja na studia.

30 marca 2023 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprosił w swoje progi kilka tysięcy osób – na same wydarzenia wymagające rejestracji dokonano ich ponad około 2500! Nie jest to zaskoczenie, biorąc pod uwagę, jak dobrze placówka przygotowała się na przyjęcie kandydatów. Seria wykładów, kilkadziesiąt warsztatów, degustacje regionalnych produktów, quizy, unikalne stoiska kół naukowych czy koncert chóru akademickiego to tylko niektóre z wielu punktów Dnia Otwartego.

Pod tym linkiem można znaleźć więcej szczegółów na temat przebiegu wydarzenia: Dzień Otwarty 2023, natomiast relacja filmowa dostępna jest tutaj. Po sprawdzeniu, czy uchwyciło nas bystre oko kamery, warto dowiedzieć się, co trzeba zrobić, by dostać się na wybrany przez siebie kierunek.

Rekrutacja na I rok studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie rozpocznie się 8 maja. Od tego dnia będzie można rejestrować się w systemie IRK. Kandydaci mają czas do 11 lipca na uzupełnienie danych oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Posiedzenie Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych oraz ogłoszenie wyników nastąpi 13 lipca. Zakwalifikowani na studia kandydaci proszeni są o dostarczenie dokumentów osobiście lub drogą pocztową (wykaz dokumentów) oraz dokonania wpłaty za legitymację (jeśli zaznaczyli w systemie opcję „chcę legitymację”) najpóźniej do 19 lipca.

Pełny harmonogram rekrutacji dostępny jest w zakładce rekrutacja na studia, natomiast listę kierunków studiów znaleźć można pod tym linkiem: wykaz kierunków i specjalności.

W przypadku dodatkowych pytań:

e-mail:   lub

Kontakt w sprawie rekrutacji: tel.  81 445 65 39 lub 81 445 68 40