31 marca 2023 r. odbyła się Gala Finałowa “Lubelscy Przedsiębiorcy Jutra”, organizowana przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

W Programie uczestniczył Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. Uczelni, jako Juror oceniający pomysł biznesowy i biznesplan i reprezentujący Uczelnię na Gali. Z kolei Kierownik Działu Rekrutacji i Promocji mgr Agnieszka Wasilak przedstawiła materiały promujące Uczelnię.

„Lubelscy Przedsiębiorcy Jutra” to pilotażowy program dla młodzieży w wieku 14-19 lat, w którym wzięło udział łącznie 50 uczniów z trzech powiatów – łęczyńskiego, krasnostawskiego oraz janowskiego. Podczas programu młodzież miała okazję uczestniczyć w 16 spotkaniach i praktycznych warsztatach, prowadzonych przez osoby odnoszące sukcesy biznesowe, a także specjalistów z dziedziny przedsiębiorczości.

Podczas wydarzenia były zorganizowane dwa konkursy, w których Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas warsztatów.

Konkurs na “Najlepszy pomysł biznesowy”

1. miejsce: ComfyDream (powiat krasnostawski – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie)
2. miejsce: VIBBLE (powiat krasnostawski – Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie)
3. miejsce: Biomat (powiat łęczyński – Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie)

Konkurs na “Najlepszy biznesplan”

1. miejsce: Biomat (powiat łęczyński – Zespół Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie)
2. miejsce: Save a Dog (powiat janowski – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Modliborzycach)
3. miejsce: ComfyDream (powiat krasnostawski – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie)

lublin.tvp.pl, "Panorama Lubelska" z dn. 31.03.2023 r.