Miło nam poinformować, że projekt prof. dr hab. inż. Sławomira Kociry pt. Developing relationships in the design, prototyping and application of plant biostimulants as a response to the abiotic stresses in crop plants został zakwalifikowany do finansowania w prestiżowym Programie Partnerstwa Strategiczne NAWA – nabór 2024. Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 813 462,74 zł, znalazł się w gronie zaledwie 11 zwycięskich inicjatyw spośród 142 zgłoszonych i będzie realizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jako lidera wraz z partnerami z Czech, Argentyny i Słowacji.
Biuro Projektów Miedzynarodowych z przyjemnością informuje, że międzynarodowy projekt pt. Developing relationships in the design, prototyping and application of plant biostimulants as a response to the abiotic stresses in crop plants autorstwa prof. dr hab. inż. Sławomira Kociry, kierownika Zakładu Zarządzania Jakością i Procesami Produkcyjnymi funkcjonującego w ramach Katedry Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi, został zakwalifikowany do finasowania w Programie Partnerstwa Strategiczne NAWA – nabór 2024 i uzyskał finasowanie w kwocie 1 813 462,74 zł. Projekt ten jest jednym z 11, które zostały zakwalifikowane do finasowania z 142 złożonych.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest liderem tego projektu. Będzie on realizowany z partnerami z University of South Bohemia in České Budějovice (Czechy), University of Buenos Aires (Argentyna) i Slovak University of Agriculture in Nitra (Słowacja).
W skład zespołu projektowego wchodzą z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: prof. dr hab. inż. Sławomir Kocira; prof. dr hab. Michał Świeca; dr hab. inż. Stanisław Parafiniuk, prof. uczelni; dr hab. inż. Milan Koszel, prof. uczelni; dr inż. Magdalena Sozoniuk; dr inż. Anna Krawczuk; dr inż. Jacek Ogrodniczek.
Z University of South Bohemia in České Budějovice: PhD Eng. Andrea Bohata; doc. PhD. Petr Bartos; doc. PhD. Jan Barta; PhD Jan Bedrnicek; PhD Frantisek Lorenc; PhD Kristyna Perna.
Z University of Buenos Aires: prof. Marcelo Carmora; prof. María Cecilia Pérez-Pizá; prof. Gustavo Striker; PhD Francisco Sautua.
Z Slovak University of Agriculture in Nitra: prof. Pavol Findura; PhD Miroslav Pristavka; PhD Jakub Mankovecky.
Projekt będzie realizowany od 1 września 2025 do 31 sierpnia 2027 roku.
Celem projektu jest wzmocnienie i rozwój strategicznych relacji partnerskich powstałych w trakcie wspólnego uczestnictwa w szkole letniej i zimowej oraz wizycie studyjnej i seminarium, a także w wyniku realizacji wspólnych badań i ich upowszechniania dla wypracowania długofalowych współdziałań na rzecz rozwoju rolnictwa w stosowaniu zielonych technologii (biostymulatorów) w odpowiedzi na stresy abiotyczne roślin uprawnych. Celem też jest integracja środowiska naukowców dla efektywnego wykorzystania synergii wynikającego z współpracy między naukowcami, zwłaszcza połączenia wysiłku badawczego na rzecz badań interdyscyplinarnych w myśl strategii od pola do stołu. Cel projektu dotyczący budowania potencjału Beneficjenta na arenie międzynarodowej poprzez innowacyjne badania realizowane w Centrum Fenomiki Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, których efekty zostaną opublikowane w czasopismach indeksowanych w takich bazach jak SCOPUS i/lub JCR oraz wygłoszone referaty na konferencji międzynarodowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP