Wirtualne zwiedzanie Lublina? To możliwe.
Chcąc podążać za aktualnymi trendami związanymi z rozwojem technologii, promować Miasto Lublin, jednocześnie pokazując w nim miejsce studentów oraz Uniwersytetów, w czerwcu br. Geodezyjne Koło Naukowe „Equator” przystąpiło do I edycji Konkursu Prezydenta Miasta Lublin pod nazwą „Program Wspierania Inicjatyw Akademickich”. Wniosek złożony przez GKN „Equator” został pozytywnie zaopiniowany przez Jury i w ramach rozstrzygniętego konkursu otrzymał dofinansowanie od Gminy Lublin na realizację projektu pt. „Utworzenie wirtualnego spaceru po Lublinie z użyciem platformy ArcGIS Online”. Projekt zostanie wykonany także przy częściowym wsparciu finansowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Efektem realizowanego projektu będzie wirtualny spacer, dostępny on-line dla wszystkich użytkowników Story Maps, w dwóch wersjach językowych – polskim i angielskim. Każdy posiadacz linku, za darmo, na całym świecie, będzie mógł się zapoznać z treściami zgromadzonymi w Story Maps. Aplikacja ta, umożliwia tworzenie narracji tekstowo-graficznej w oparciu o mapę.
Prezentacja będzie obejmować ciekawe i/lub zabytkowe miejsca z Lublina, wydarzenia kulturalne, Lublin jako miasto studentów oraz jego elementy charakterystyczne, min. Stare Miasto, Skansen, CSK, Państwowe Muzeum na Majdanku, Carnaval Sztukmistrzów, Miasteczko Akademickie, Chatkę Żaka, Lubelski Festiwal Nauki i wiele innych.
Dzięki wsparciu studenci przejdą profesjonalne certyfikowane szkolenie z zakresu tworzenia map narracyjnych on-line. Kolejno, osobiście przeprowadzą wywiad terenowy, zbiorą niezbędne dane i informacje, które zostaną umieszczone w narracjach. Zdjęcia, które wzbogacą narrację będą wykonane przez studentów. Członkowie GKN Equator będą mieli również okazję uczestniczyć w krajowej konferencji organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy Lublin pt. VII Konferencja Naukowo-Techniczna „Nowe Kierunki badań w inżynierii środowiska, energetyce, geodezji i leśnictwie”, na której zaprezentują swoją pracę. O aplikacji pojawią się również informacje w artykule popularnonaukowym, na stronie internetowej Uczelni oraz na profilu społecznościowym (Facebook) Geodezyjnego Koła Naukowego „Equator”. Ponadto wyniki projektu ukażą się na stronie www.student.lublin.eu. Efektów wszystkich działań należy się spodziewać pod koniec listopada.
Nowoczesna forma przedstawienia miasta przez studentów może zachęcić wszystkich do jego odwiedzania, a w tym również do wybrania go jako miejsca do studiowania. Całość pokaże akademicki potencjał Lublina. Dzięki innowacyjności projektu studenci nauczą się najnowszych technologii, rozszerzą horyzonty, wzbogacą się o świadomość szybkiego rozwoju mapowania, a Lublin w prosty sposób zostanie zaprezentowany szerokiemu gronu odbiorców.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach Konkursu Program Wspierania Inicjatyw Akademickich. Gmina Lublin zobowiązała się do przekazania na realizację zadań promocyjnych wsparcie finansowe w wysokości 2 400,00 zł. Projekt realizowany jest od 13 sierpnia 2021 r. do 10 grudnia 2021 r.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP