Programy publikowania otwartego

Przypominamy, iż Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uczestniczy w programach publikowania otwartego w ramach licencji Wirtualnej Biblioteki Nauki (WBN). WBN jest to program nabywania i udostępniania światowych publikacji w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji naukowych i akademickich. Jest on dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (wcześniej Ministerstwo Edukacji i Nauki) i realizowany przez ICM. W ramach WBN kupowany jest dostęp do elektronicznych zasobów wiedzy na serwerach wydawców poprzez odnawiane rokrocznie licencje.

Programy publikowania otwartego w ramach licencji krajowej

W licencji krajowej w ramach uruchomionego przez MNiSW programu publikowania otwartego pokrywa ono koszty publikacji artykułów w modelu Open Access w wybranych czasopismach wydawnictw Elsevier i Springer.

Elsevier

Program publikowania otwartego 2022-2024

Springer

Program publikowania otwartego 2022-2024

Program międzynarodowy Scoap3

Sponsoring Consortium for Open Access Publishing in Particle Physics (SCOAP3) jest to międzynarodowe konsorcjum instytucji naukowych, agencji finansujących naukę oraz bibliotek z 27 krajów, koordynowane przez CERN, które od początku 2014 roku finansuje otwarte publikacje naukowe z zakresu fizyki cząstek.

Program publikowania otwartego

Czasopisma objęte programem

Programy publikowania otwartego w ramach licencji konsorcyjnej

W zakresie licencji konsorcyjnej uruchomione zostały programy publikowana otwartego dla autorów korespondencyjnych afiliowanych w instytucjach, które są uczestnikami określonego konsorcjum. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest uczestnikiem konsorcjów American Chemical Society (ACS), Cambridge University Press (CUP), Oxford University Press (OUP) oraz Taylor&Francis (T&F).

ACS

CUP

Licencja zawieszona w związku z brakiem dofinansowania.

Szcczegóły

OUP

T&F

Czasopisma objęte programem

Informacje o programach publikowania otwartego, w których uczestniczy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie znajdują się na naszej stronie.

Szczegóły

Więcej informacji o programach publikowania otwartego w ramach licencji Wirtualnej Biblioteki Nauki w 2024 roku można znaleźć na stronie WBN.

Szczegóły