Zapraszamy ukraińskich studentów i studenki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie do aplikowania do programu SPLOT UA Residency – realizowanego przy wsparciu Departamentu Stanu USA, Ambasady USA w Warszawie i Fulbright Poland. Celem projektu jest rozwijanie prototypów innowacji społecznych o potencjale wdrażania ich w przyszłości w Ukrainie.

Podczas programu wybrani uczestnicy będą pracować pod okiem ekspertów i facylitatorów nad trzema tematami opartymi na Planach Odbudowy Ukrainy: Healing the city, Rewilding the night i Revitalizing education. SPLOT UA dąży do rozwoju interdyscyplinarnych kompetencji niezbędnych do adresowania wyzwań przyszłości, integracji środowiskowej oraz wsparcia Ukrainek i Ukraińców przybyłych do Polski z powodu rosyjskiej agresji.

Program rezydencji jest zaprojektowany tak, by mogli z niego skorzystać również studenci z Polski i innych krajów – wkrótce uruchomimy cykl wydarzeń otwartych skierowanych do szerokiej publiczności.

Science Now to multidyscyplinarne studio kreatywne specjalizujące się w działalności strategicznej w obszarze sektorów kreatywnych, a także tworzeniu nowych przedsięwzięć na styku sztuki, kultury, nauki, edukacji i rozrywki. Program SPLOT UA Residency realizujemy wspólnie z New Space Foundation – organizacją pozarządową realizującą przedsięwzięcia z obszaru edukacji i nauki dla rozwoju społecznego i gospodarczego w Polsce i Europie.

Partnerami SPLOT UA Residency są: Leiden University, Match & Spark, NOSPR, The International Astronomical Union i Fundacja Unitalent.

Nabór do SPLOT UA Residency trwa do 30 listopada 2022 i jest skierowany do osób w wieku: 18 – 30 lat.

Szczegółowe informacje o prajekcie w załącznikach poniżej:

O Programie
Social media
Informacja prasowa (PL, EN)