Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wkrótce dla szerokiej publiczności.

Nowo powstały Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie już jest wiodącym obiektem tego typu w Polsce. Jak podkreśla prof. dr hab. Iwona Janczarek  z Katedry Hodowli i Użytkowania Koni – Kierownik Ośrodka –  przeznaczony jest gównie dla studentów hipologii i jeździectwa – kierunku elitarnego i unikatowego w skali naszego kraju. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyznało hipologii i jeździectwu Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii “Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu na kierunku”.
Ponadto z kompleksu skorzystają studenci m.in. zootechniki, behawiorystyki zwierząt i animaloterapii.
Obecnie w Ośrodku trwają ostatnie przygotowania do udostępnienia obiektu szerszej rzeszy odbiorców z Lublina i okolic.

lublin.tvp.pl, Program "Agro Wieści" z dn.11.o3.2023 r. (czas od 08:02)
nauka.lublin.eu z dn. 08.03.2023 r. - informacja o certyfikacie