Prof. dr hab. Aneta Strachecka oraz dr hab. Iwona Puzio, prof. uczelni w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki prof. dr hab. Aneta Strachecka, Kierownik Katedry Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymentalnej oraz dr hab. Iwona Puzio, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej zostały powołane na członkinie Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję od 01.01.2024 do 31.12.2027.

Osoby opisywane w artykule

od lewej: prof. dr hab. Aneta Strachecka (zdjęcie: archiwum prywatne), dr hab. Iwona Puzio, prof. uczelni (zdjęcie: Maciej Niedziółka /DRiP)

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są: dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej, oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia, a także budowania kultury jakości.

Gratulujemy!