Pracownicy UP w Lublinie w Radzie Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Janowskie”

Miło nam poinformować, że dwoje pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostało powołanych do Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Janowskie” na kadencję 2023-2027.

grupa ludzi na drodze polnej w środku lasu (Posiedzenie Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Janowskie”, 20-21 maja 2024 r. fot. dr Aneta Sławińska)

Zgodnie z decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w skład rady powołani zostali: dr hab. Katarzyna Tajchman, prof. uczelni (Katedra Etologii Zwierząt i Łowiectwa, Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki) oraz dr hab. Grzegorz Grzywaczewski, prof. uczelni (Katedra Zoologii i Ekologii Zwierząt, Wydział Biologii Środowiskowej).

Do zakresu działań rady należy w szczególności opiniowanie:
– projektów planów urządzenia lasu wraz z programami ochrony przyrody i edukacji leśnej,
– projektów objęcia ochroną prawną nowych obiektów,
– projektów rocznych planów finansowo-gospodarczych w zakresie zadań rzeczowych,
– tematyki badań naukowych i możliwości ich praktycznego wykorzystania,
– działalności edukacyjnej,
– turystycznego udostępniania terenów.

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!