Pracownice UP w Lublinie absolwentkami zaawansowanego programu Mistrzowie Dydaktyki: Advanced Qualifications in Teaching & Tutoring

Miło jest nam poinformować, że dr hab. Monika Sujka, prof. uczelni z Katedry Analizy i Oceny Jakości Żywności oraz dr inż. Weronika Maślanko z Katedry Etologii Zwierząt i Łowiectwa ukończyły prestiżowe szkolenie dydaktyczne „Advanced Qualifications in Teaching & Tutoring” realizowane w ramach projektu „Mistrzowie Dydaktyki”.

uczestniczki kursu wraz z prowadzącą

od lewej dr inż. Weronika Maślanko, Tracy Poelzer (Center of Information Technology, University of Groningen), dr hab. Monika Sujka, prof. uczelni. fot.: archiwum własne dr hab. Moniki Sujki

Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych trenerów z Uniwersytetu w Groningen. Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy i umiejętności tutoringowych oraz podniesienie kompetencji w zakresie dydaktyki. W trakcie trzech tygodniowych zjazdów (od marca 2022 do września 2023, łącznie 280 godzin, 10 pkt ECTS) uczestnicy projektu – pracownicy dydaktyczni uniwersytetów z całej Polski, zapoznali się z nowoczesnymi metodami pracy ze studentami oraz przygotowali indywidualny projekt dydaktyczny. Moduł podstawowy programu Mistrzowie Dydaktyki zrealizowany został w University College London (dr hab. Monika Sujka, prof. uczelni) oraz University of Oslo (dr inż. Weronika Maślanko).

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia przyczynią się do wzbogacenia warsztatu dydaktycznego o nowoczesne techniki aktywizacji studentów, obejmujące m. in. wykorzystanie aplikacji internetowych oraz ocenę koleżeńską (peer assessment), a także elementy tutoringu akademickiego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

Współorganizator: Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Certyfikat - dr hab. Monika Sujka, prof. uczelni
Certyfikat - dr inż. Weronika Maślanko