Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

„Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu to prawie 55 lat tradycji wpisanej w działalność Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Szeroko rozumiane ogrodnictwo i architektura krajobrazu to połączenie nauk przyrodniczych z kreatywną sztuką oraz praktycznymi umiejętnościami produkcji owoców, warzyw, kwiatów, roślin ozdobnych i ziół. Ogrodnictwo ma pozytywny wpływ na nasze życie. Wpływa na jakość powietrza, sprzyja różnorodności biologicznej, poprawia piękno i estetykę domów i krajobrazu, a zapewniając zdrową żywność wpływa na dobre samopoczucie ludzi. Zrównoważona produkcja ogrodnicza oferuje i zawsze będzie oferować możliwości rozwoju kariery zawodowej. Oferta edukacyjna Wydziału obejmuje pięć kierunków studiów realizowanych na studiach I stopnia i są to: ogrodnictwo, architektura krajobrazu, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne, zielarstwo i fitoprodukty, ekologia miasta. Studenci mają również możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia.”

Dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Oferta Wydziału w II naborze na studia:

Studia stacjonarne I stopnia:
– Architektura krajobrazu
– Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne
– Zielarstwo i fitoprodukty

Studia stacjonarne II stopnia:
– Ogrodnictwo
– Zielarstwo i fitoprodukt

tel. 81 445-60-95 (dostępny w okresie prac komisji)

Grupa rekrutacyjna na Facebooku: Rekrutacja na studia – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie | Facebook

Profil na Facebooku