wydział nauk o zwierzętach i biogospodarki

Dlaczego studia na Wydziale Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki dają pewne zatrudnienie w przyszłości? Otóż w ostatnich latach wiedza na temat zwierząt, ich zdrowia, odpowiedniej diety oraz warunków życia przeszła wiele etapów rozwoju. Pojawiło się zapotrzebowanie między innymi na dietetyków oraz behawiorystów zwierzęcych. Oprócz tego wydział oferuje kierunki wpisujące się w prężnie rozwijający się sektor ekologii, informatyki biologicznej oraz kryminalistyki w biogospodarce.

Coraz częściej sądowe sprawy przestępstw dokonywanych w oparciu o zwierzęta/produkty pochodzenia zwierzęcego znajdują rozwiązanie na podstawie umiejętnie przeprowadzonej analizy genetycznej/ chemicznej/ toksykologicznej. Dotyczy to w głównej mierze przestępstw z udziałem zwierząt (np. kłusownictwo, przemyt). We współczesnym społeczeństwie wzrasta świadomość nieprawidłowości związanych z produkcją żywności, ale też oszustw bezpośrednio związanych ze zwierzętami w postaci błędów dotyczących ojcostwa lub macierzyństwa (szczególnie gatunków bardzo cennych), kłusownictwa, handlu dzikimi zwierzętami i gatunkami zagrożonymi wyginięciem w oparciu o konwencję waszyngtońską oraz fałszerstw (pasze, substancje pochodzenia zwierzęcego występujących w lekach medycyny azjatyckiej) stąd też potrzeba podejmowania działań uświadamiających w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa oraz propagujących wzorce świadomego społeczeństwa.

Prof. dr hab. Brygida Ślaska, dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

Na wydziale działa unikalny na skalę kraju kierunek behawiorystka zwierząt. W jego programie znajdują się przedmioty, które pozwalają studentowi nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu: pielęgnacji zwierząt, przygotowywania ich do wystaw, metod uczenia zwierząt, prowadzenia zajęć z zakresu terapii zwierzę – człowiek oraz zwierzę – zwierzę.

Oferta Wydziału w II naborze na studia:

Studia stacjonarne I stopnia:
– Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności
– Bezpieczeństwo i higiena pracy
– Bioinformatyka w biogospodarce
– Kryminalistyka w biogospodarce
– Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia
– Zootechnika

Studia stacjonarne II stopnia:
– Zootechnika

tel. 81 445-65-01 (dostępny w okresie prac komisji)

Grupa rekrutacyjna na Facebooku: Rekrutacja na studia – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie | Facebook