Wydział Biologii Środowiskowej

Najmłodszy z wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie od 5 lat kształci m.in.: biologów, biokosmetologów czy pracowników zajmujących się diagnostyką ekoprzestępczości. Misją wydziału jest kształcenie wysokiej klasy pracowników zajmujących się zagadnieniami związanymi ze środowiskiem, jego badaniami i ochroną. W toku zajęć studenci biorą udział nie tylko w wykładach, ale również w zajęciach terenowych i laboratoryjnych.

„Wydział Biologii Środowiskowej oferuje niezwykle ciekawe kierunki studiów powiązane z profilem badawczym tej jednostki. Potwierdzeniem wysokiej jakości badań prowadzonych na Wydziale jest kategoria naukowa A, otrzymanie prestiżowej nagrody Ekolaur Polskiej Izby Ekologii oraz nominacja przez Monitor Biznesu i Monitor Rynkowy – PUBLICITY w kategorii Symbol Nowoczesnego Kształcenia. Obecnie na Wydziale prowadzone jest kształcenie na 6 kierunkach studiów, których program dostosowany jest do wymagań współczesnego rynku pracy i wizji otoczenia społeczno-gospodarczego.”

Prof. dr hab. Tomasz Mieczan, dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej

Oferta Wydziału w II naborze na studia:

Studia stacjonarne I stopnia:
– Biokosmetologia (również niestacjonarnie)
– Biologia
– Ochrona środowiska

Studia stacjonarne II stopnia:
– Biologia stosowana (również niestacjonarnie)

tel. 81 445-60-61 (dostępny w okresie prac komisji)

Grupa rekrutacyjna na Facebooku: Rekrutacja na studia – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie | Facebook