10 maja 2023r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Weterynarii Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Lublinie we współpracy z II Wydziałem Nauk Biologicznych Lubelskiego Towarzystwa Naukowego.

Spotkaniu przewodniczył Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, który pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Weterynarii Oddziału PAN w Lublinie.

Gościem spotkania była prof. dr hab. Lubow Żwanko, kierownik Centrum Muzealnego, Zakład UNESCO Państwowego Uniwersytetu Biotechnologicznego w Charkowie, która wygłosiła referat pt. ,,Leon Cienkowski – życie i działalność”. Wykład połączony był z promocją książki pt. Per aspera ad astra. Listy Leona Cienkowskiego (1822–1887) autorstwa prof. Lubow Żwanko i prof. Dmytra Kibkało.

Podczas posiedzenia odbyło się także wręczenie powołań członkom Komisji Rolnictwa i Weterynarii na kadencję 2023 – 2026. Uczestnicy odebrali nominacje z rąk Rektora prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka oraz Przewodniczącego II Wydziału Lubelskiego Towarzystwa Naukowego prof. dr hab. Krzysztofa Szkucika.

fot. Katarzyna Krzaczkowska/DRiP