8 czerwca 2022 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie a Królewskim Instytutem Technologii w Melbourne (Royal Melbourne Institute of Technology – RMIT University).

Współpraca została zainicjowana przez prof. Donalda Wlodkowica, kierownika Laboratorium Neurotoksyczności w Szkole Nauk Ścisłych RMIT oraz dr hab. Bartosza Sołowieja, prof. uczelni i prof. Charlesa Brennana, Dziekana Szkoły Nauk Ścisłych RMIT.

Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie umowę podpisał dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a Królewski Instytut Technologii w Melbourne reprezentował prof. Peter Coloe wice-prezydent i wice-kanclerz do spraw międzynarodowych.

Współpraca obu uczelni ma na celu promowanie wymiany akademickiej i naukowej. Przewiduje m.in. wymianę pracowników oraz studentów, a także prowadzenie wspólnych projektów badawczych i wspólne wnioskowanie o dofinansowanie badań naukowych.

Królewski Instytut Technologii w Melbourne to prestiżowa uczelnia, która jako jedyna w Australii otrzymała oficjalny patronat królowej Elżbiety II. Uniwersytet kształci ok. 50 tysięcy osób, w tym ok. 33,5 tysiąca słuchaczy studiów licencjackich oraz ok. 10,5 tysiąca magistrantów i ponad 2 tysiące doktorantów.

Mamy nadzieję, że podpisane porozumienie da początek owocnej współpracy akademickiej i naukowo-badawczej!

Informacja przygotowana przez Biuro Projektów Międzynarodowych