04.06.2023 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gościł na trzeciej edycji Rodzinnego Ekopikniku w Pszczelej Woli.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na stoisku Uniwersytetu mgr Maciej Bryś z Katedry Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymentalnej przekazywał informacje związane z pszczołą miodną i innymi zapylaczami.
Podkreślał konieczność pielęgnacji pobliskiej roślinności pyłkodajnej oraz istotną rolę pszczoły w zapylaniu przydomowych ogrodów.
Mgr inż. Monika Zając z Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia prezentowała zainteresowanym ofertę edukacyjną Uniwersytetu.

Na stoisku dostępne były między innymi: ul wraz z akcesoriami edukacyjnymi, prawdziwe plastry pszczele, podkurzacz, miody, pyłek, świece woskowe oraz materiały promocyjne dotyczące rekrutacji na studia.
Największym zainteresowaniem cieszył się hotel dla murarki ogrodowej, dzięki któremu uczestnicy pikniku mogli dowiedzieć się jak zbudować prosty domek i gdzie go umiejscowić.