Podsumowanie rekrutacji 2024

6333 kandydatów (stan z Internetowego Systemu Rekrutacji na 16.07.2024) zarejestrowało się na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w pierwszej turze tegorocznej rekrutacji.

trzech studentów z piłką do koszykówki

W tym roku rekrutowaliśmy na 47 kierunków I stopnia, 5 kierunków II stopnia oraz jeden kierunek studiów jednolitych magisterskich (weterynaria).

Top 5 najpopularniejszych kierunków – najwięcej osób na miejsce:

• weterynaria (stacjonarne) – 7,1
  • analityka weterynaryjna – 5,2
  • hipologia i jeździectwo – 2,9
  • architektura krajobrazu – 2,7
  • geodezja i kartografia – 2,6

Top 5 najpopularniejszych kierunków – największa ilość rejestracji:

• weterynaria – 1071
  • behawiorystyka zwierząt – 225
  • dietetyka – 222
  • geodezja i kartografia – 159
  • analityka weterynaryjna – 156

W najbliższych dniach (17,18 i 19.07.2024) oczekujemy w sekretariatach Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych na dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych na studia. Dokumenty można przynieść osobiście, dostarczyć pocztą lub przez kuriera.

Kandydaci, którzy złożą wszystkie wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie otrzymają status przyjęty. Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani na studia stanowią grupę rezerwową i będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej na zwolnione miejsca.

W przypadku, gdy na niektórych kierunkach pozostaną wolne miejsca, zostanie ogłoszony kolejny nabór na studia.

30 czerwca 2024 r. zakończyła się rekrutacja na studia anglojęzyczne (I nabór).
Łącznie 118 kandydatów zarejestrowało się (w systemie ULSL Admission System) na kierunek Veterinary Medicine, z czego 29 zostało przyjętych. II nabór na ten kierunek potrwa od 11 lipca do 1 września 2024 r.

Dodatkowe informacje: