Podsumowanie rekrutacji 2023

6220 kandydatów (stan z Internetowego Systemu Rekrutacji na 13.07.2023) zarejestrowało się na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w tegorocznej rekrutacji. Spośród nich, na studia stacjonarne zarejestrowało się 4990 osób. Ogółem na I roku studiów stacjonarnych przygotowano 2040 miejsc.

Baner z napisem
Najpopularniejsze kierunki – najwięcej osób na miejsce:

• weterynaria 8,6
    • analityka weterynaryjna 7,9
    • architektura krajobrazu 4,1
    • hipologia i jeździectwo 3,9
    • behawiorystyka zwierząt 3,8
    • geodezja i kartografia 3,5
    • biotechnologia 3,5

Najpopularniejsze kierunki pod względem ilości rejestracji:

• weterynaria (studia stacjonarne) – 1294
    • weterynaria (studia niestacjonarne) –  383
    • behawiorystyka zwierząt – 346
    • dietetyka – 323
    • analityka weterynaryjna – 236

W najbliższych dniach (14, 17,18 i 19.07.2023) oczekujemy w sekretariatach Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych na dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych na studia. Dokumenty można przynieść osobiście, dostarczyć pocztą lub przez kuriera.

Kandydaci, którzy złożą wszystkie wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie otrzymają status przyjęty.  Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani na studia stanowią grupę rezerwową i będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej na zwolnione miejsca.

W przypadku, gdy na niektórych kierunkach pozostaną wolne miejsca, zostanie ogłoszony kolejny nabór na studia.

Aktualnie dalej trwa nabór na kierunek weterynaria w formie niestacjonarnej – do 16 sierpnia.

Więcej informacji i pełen harmonogram rekrutacji na stronie: up.lublin.pl/rekrutacja

Dodatkowe informacje: