6492 kandydatów (stan z Internetowego Systemu Rekrutacji na 13.07.2022) zarejestrowało się na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w tegorocznej rekrutacji. Spośród nich, na studia stacjonarne zarejestrowało się 5303 osób (analogicznie w 2021 zarejestrowaliśmy 5067 osób). Ogółem na I roku studiów stacjonarnych przygotowano 2010 miejsc.

Najwięcej osób na miejsce zarejestrowało się na następujące kierunki studiów:

• ANALITYKA WETERYNARYJNA   9,1  (kierunek unikatowy)
  • WETERYNARIA 8,6  [kierunek z największą liczbą rejestracji]
  • BEHAWIORYSTYKA ZWIERZĄT 4,1    (kierunek unikatowy)
  • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU 3,8
  • BIOTECHNOLOGIA 3,5
  • GEODEZJA I KARTOGRAFIA 3,3

W najbliższych dniach (14, 15 i 18.07.2022) oczekujemy w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych na dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych na studia. Dokumenty można przynieść osobiście, dostarczyć pocztą lub przez kuriera.

Kandydaci, którzy złożą wszystkie wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie otrzymają status przyjęty.  Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani na studia stanowią grupę rezerwową i będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej na zwolnione miejsca.

W przypadku, gdy na niektórych kierunkach pozostaną wolne miejsca, zostanie ogłoszony kolejny nabór na studia.

Aktualnie dalej trwa nabór na kierunek weterynaria w formie niestacjonarnej – do 16 sierpnia.

Więcej informacji i pełen harmonogram rekrutacji na stronie: up.lublin.pl/rekrutacja